امروزه و در دنیای پر هیاهو و رنگارنگ پیرامونمان، نیاز به آرامش و آسایش در زندگی و به خصوص در خانه بیشتر احساس می شود. به همین دلیل طراحی دکوراسیون منزل آنگونه که با روحیات و نیازهای انسانی و قوانین روانشناسی هماهنگ بوده و نیز بر پایه‌ی علم معماری، تناسب و رنگ‌شناسی باشد، در حیطه ی وظایف یک طراح حرفه‌ای ست. کسی که با آگاهی کامل و اشراف به این علوم و نیز شناخت نیازها و روحیات انسان طرحی بدیع و خاص برای دکوراسیون منزل بیافریند و با اجرای دقیق آن آسایش و راحتی را به ارمغان آورد.

چرا اسنوا وارد صنعت چوب شد؟
اسنوا برند اول لوازم خانگی کشور به عنوان تولید کننده ای که بیشترین سهم بازار لوازم خانگی را دارا میباشد به فکر تولید محصولاتی غیر از لوازم برقی خانگی افتاد تا با آن بتواند سبد لوازم خانگی خود را تکمیل نماید و در کنار آن به نوعی به عرضه یک سبک زندگی جدید بپردازد. 

به همین منظور بر آن شدیم تا با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های روز در زمینه ساخت مبلمان خانگی، میز تلویزیون و … و با همکاری گروهی از متخصصین و طراحان دیزاین سنتر گروه صنعتی انتخاب با شعار کار خاص و رضایت مشتری اقدام به طراحی و تولید انواع محصولات در این زمینه نماییم. در طراحی و تولید این محصولات سعی بر آن شده تا با الهام گرفتن از مدل‌های روز دنیا، استفاده از بهترین متریال و با تکنولوژی‌های جدید به تغییر سبک و آراستن منزل بپردازد.

محصولات چوبی موجود در فروشگاه‌های اسنوا با برند معرفی می‌شود

SNOWA AND TOOLS

سبک طراحی مبلمان موجود در خانه اسنوا سبک مینیمال میباشد که بهتر است کمی در مورد این سبک بیشتر بدانیم:

مینیمال به چه معناست؟

خطوط ساده، تک رنگ، طراحی بی دردسر و در یک جمله Less is more (کم‌تر، غنی‌تر است)، اینها اصطلاحات و مفاهیمی هستند که با فکر کردن به مینیمالیسم به ذهن خطور می‌کنند. مینیمال به معنای حداقل و کمترین است. البته می‌توان در برخی موارد آن را به معنای ساده نیز به کار برد.

 

یکی از محبوب‌ترین سبک‌های چیدمان در دهه اخیر، سبک مینیمال است. این سبک در واقع از شما می‌‌خواهد تا میزان وسایل به کار برده شده در چیدمان را به موارد ضروری کاهش دهید و با مجموعه‌ای از اشیا و وسایل گلچین شده که حداکثر تاثیر و کارایی را دارد چیدمان اتاق را به سرانجام برسانید.  این طراحی بسیار به سبک مدرن شباهت دارد و شامل استفاده از وسایل ضروری برای ایجاد فضایی ساده است و میتوان آن را در ساده نگه داشتن یک فضا در کنار بی‌آلایش و برجسته کردن ویژگی‌‌های جذاب معماری در نظر داشت. در این سبک از طراحی، پالت رنگی اغلب به صورت تک رنگ است و تمامی این‌ها فضایی آرامش‌بخش و جذاب را ایجاد می‌کنند که از لحاظ زیبایی شناختی، جلوه‌ای جاودانه دارد.

مبلمان و لوازم جانبی که در سبک مینیمال طراحی می‌شوند بر کاربردی بودن و عملکرد آن وسیله تاکید و تمرکز دارند. در این سبک از مبلمان، با خطوط و سطوحی صاف مواجه هستیم که بیشتر بر ماهیت اصلی آن وسیله تاکید دارد و خبری از تزئینات و نقش و نگارهای جزئی و دقیق نیست. مبلمان مینیمال معمولا طراحی ساده‌ای از لحاظ ساخت و پارچه به کار برده شده دارند و برای تزئین فضا بیشتر از اقلام دیگر مانند کوسن، پاف و یا مواردی دیگر استفاده می‌شود.

در مورد انتخاب مبلمان مینیمال نیز به این موارد توجه داشته باشید:

رنگ‌هایی که در مبلمان و دکوراسیون مینیمال به کار می‌رود، رنگ‌های خنثی و مدرن هستند. مثل سفید، طوسی، بژ و …

استفاده از رنگهای خنثی به معنای بی رنگ و رو بودن این سبک از چیدمان نیست و شما می‌توانید با انتخابی هوشمندانه حتی از ترکیب رنگهای پر قدرت هم بهره ببرید.

طراحی مبلمان مینیمال فرمی ساده دارد و دارای پیچ و خم و انحنا نیست. سادگی این طراحی باید به گونه‌ای باشد که حداکثر کارایی را به همراه داشته باشد.

پارچه استفاده شده در مبلمان مینیمال نیز از بین پارچه‌‌های ساده و خالی از طرح و نقش‌های شلوغ و اضافی است.

توجه داشته باشید که استفاده از وسایل ساده در این دکوراسیون به معنای به کار بردن وسایل ارزان قیمت و دم دستی نیست.

می‌توانید در این سبک از دکوراسیون نیز گوشه‌ای دنج برای خود در نظر بگیرید. این گوشه‌ی دنج میتواند بخشی در کنار شومینه، فضایی در بالکن، و یا کناره‌ای از اتاق را جهت استراحت‌های روزانه، مطالعه و مدیتیشن را به خود اختصاص دهد و به زیبایی فضا شما جلوه‌ای ویژه ببخشد.

آشنایی با مبلمان ST

#محصولات برند ST مبلمان مدل هارمونی

در طراحی این محصول بیش از هر چیزی تمرکز بر روی ظاهر ساده، دوری از تزئینات اضافی و استفاده از متریال طبیعی بوده است. انتخاب خطوط فرمی ساده (خطوط مکعبی در کنار گوشه های نرم و کروی) بر همین دلیل استوار است.

همنشینی پارچه طوسی در کنار چوب خود رنگ، علاوه بر تاکید بر قسمت چوبی، این قابلیت را به کاربر می دهد که مبلمان موجود را با سبک ها و حس و حال های متفاوتی در خانه ترکیب و ست کند.

از طرفی خطوط صاف و مکعبی این محصول، قابلیت چیدمان در قسمت های خانه بدون اتلاف فضا را به کاربر می‌دهد.

تمامی قسمت های پشتی و نشیمن این محصول قابلیت جدایی رویه از اسفنج را دارند که این ویژگی می‌تواند برای کاربر قابلیت شخصی‌سازی مبل و تغییر رنگ آن‌ پس از گذشت زمان را فراهم کند. طراحی و ارایه این بخش ها همگی به نحویست که با زیپ می توان رویه را به راحتی از اسفنج جدا کرد. این اتفاق هم برای شست و شوی راحت محصول می باشد و هم قابلیت تغییر رنگ را به کاربر می‌دهد.

 

یکی از مهمترین عوامل انتخاب یک مبل، ابعاد محصول است که حس و حال و تعریف فضای استفاده مبل را بیان می‌کند.

مبلمانی با ارتفاع زیاد، پشتی های بلند و نشیمن های مستحکم، عمدتا مناسب استفاده های رسمی می باشند و کاربر توان استفاده طولانی مدت از آن ها را ندارد. در مقابل مبلمانی با ارتفاع کم، عمق های زیاد و نشیمن های بسیار نرم، قابلیت استفاده در فضای مهمانی و LIVING ROOM را ندارند.

مبلمان موجود از نظر ابعاد حد وسط این دو دسته می باشد. قابلیت استفاده در مهمانی ها را دارد و می توان بعنوان یک مبل راحتی در TV ROOM نیز مورد استفاده قرار گیرد.

 

زیرکار این محصول تماما چوب طبیعی روس می باشد. استفاده از چوب طبیعی در مبلمان های امروزی بدلیل سختی کار و هزینه بالاتر نسبت به MDF  رایج نمی‌باشد

که در این محصول به منظور دوام بالا از چوب طبیعی در زیر کار و کلاف استفاده شده است.

چوب روس در حین استحکام، این قابلیت را به محصول می دهد که وزن نسبتا پایینی داشته باشد. این اتفاق علاوه بر راحتی در جابجایی و تغییر چیدمان خانه، موجب افزایش طول عمر محصول نیز می‌گردد.

(سبک بودن در کنار طول عمر بالا از نکات مثبت این محصول است)

پارچه استفاده شده در روی نشیمن و پشتی این محصول، تاییدیه تست های سایش با بیش از 5000 بار تست، مقاوت در برابر کشش و تغییر حالت را از واحد نساجی دانشگاه اصفهان دریافت نموده و از این رو دارای ضمانت کیفیت و دوام می‌باشند.

چوب استفاده شده در پایه‌ها و قسمت زیر مبل تماما از جنس راش گرجستانی بوده و علاوه بر ظاهر طبیعی و حس گرمی چوب، بالاترین کیفیت و دوام را در نوع خود دارند. لازم بذکر است کنترل کیفی این بخش ها به نحویست که چوب ها قبل از برش و رنگ، پایش می شوند و هر قطعه ای که دارای گره، تخلخل و عواملی که استحکام آن را کاهش دهد، باشد، تایید نخواهد شد.

از طرفی بدلیل استفاده از چوب طبیعی در تمام قسمت های تزینی (عدم استفاده ازMDF روکش شده) علاوه بر استحکام، قابلیت ترمیم (در هنگام خراش یا ضربه) را برای کاربر فراهم می‌نماید.

فوم گرم : نرمی مطلوب در سطح نشیمن، عمر کم و تغییر ظاهر در مدت زمان کوتاه

فوم سرد : حالت مستحکم و خاصیت ارتجاعی کم – خطوط صاف در سطح نشیمن

اسفنج : نرمی مطلوب در کنار عمر بالا و حفظ ظاهر

متریال استفاده شده در نشیمن: اسفنج ها انواع مختلف دارند که با واحد کیلو قابل تشخیص می باشند . اسفنج 35 کیلویی در بین انواع این متریال که از 15 کیلو شروع می شوند و بیشترین تراکم آنها 45 کیلوست، جزو گزینه های مطلوب این متریال می باشد.

این محصول دارای 3 سال گارنتی می باشد.

1. زوج‌های جوانی که به تازگی قصد رفتن به خانه مشترک را دارند.
2. افرادی که در خانه‌های کوچک زندگی می‌کنند.
3. افرادی که برای فضای نشیمن دنبال مبلمان راحت و شیک می‌گردند.
4. طرفداران سبک مینیمال

مشاور: فضای شما چند متر است؟
جواب: در فضاهای تا 12 متر می توانید پیشنهاد نیم ست را بدهید- یک مبل 3 نفره و دو عدد تک – یک مبل 2 نفره و 2 عدد تک یا …
به علت کدینگ مجزا برای هر تیکه از محصولات مبلمان دست مشاور فروش برای هر نوع چیدمانی باز است.

مشتری: چرا تنوع رنگ کمی دارید؟

– رنگ طوسی با توجه به خنثی بودن تناژ رنگ، بهترین رنگ برای هماهنگی حداکثری با سایر لوازم و اثاث خانه است.
– به روزترین رنگ در طراحی مبلمان در سراسر دنیاست.
– با هر نوع کف‌پوشی اعم از پارکت، سرامیک، سنگ، فرش و … هماهنگ می‌شود.
– به راحتی کثیف نمی‌شود.

مشتری: می تونیم از دو رنگ مجزا مبل تهیه کنیم؟ مثال : 3 نفره روشن و 2 نفره تیره
جواب: بله

مشتری: منظور از چوب روس و چوب راش گرجستان چیست؟
جواب: در ساختار داخلی مبلمان ST از چوب روس به علت دوام بالا، سازگاری با شرایط آب و هوایی ایران، استحکام زیاد، عدم پوسیدگی در بلند مدت و سبک بودن و از همه مهم تر حفظ منابع طبیعی کشورمان استفاده شده است.
در ساختار بیرونی (پایه ها و دسته ها و …) از چوب راش گرجستان که بسیار شکل پذیر، با دوام، محکم و بسیار زیبا می باشد و کاملا شکل و حس استفاده از چوب طبیعی را به بیننده القا میکند استفاده شده است.

نکته: تمامی چوب های مورد استفاده در مبلمان ST به علت عدم استفاده از منابع طبیعی و قطع درختان کشور، وارداتی می باشند.

نکته مهم: به علت اینکه شاید مشتریان اسنوا اطلاع نداشته باشند که اسنوا مبل هم تولید می‌کند، مشاوران فروش حتماً محصول را به تمام مشتریانی که وارد فروشگاه می شوند معرفی نمایند.

مبلمان:
مبلمان برند S&T به عنوان مبلمان 7 نفره به فروش می‌رسد که شامل یک عدد مبل سه نفره، یک عدد دو نفره و دو عدد مبل تکی و یک عدد پاف می‌باشد. که با توجه به نیاز و سلیقه مشتری قابلیت سفارش گذاری و فروش است.
دقت داشته باشید کد مدل‌های این محصولات در دو رنگ طوسی و طوسی روشن در سایت چیدمان شده است که در زمان ثبت باید تمام تکه‌ها از یک رنگ باشد.

به منظور ثبت یک مبل هفت نفره می بایست یک عدد سه نفره، یک عدد دو نفره، دو عدد مبل تکی و یک عدد پاف ثبت شود.

صندلی ناهارخوری:
در زمان ثبت صندلی ناهارخوری محدودیتی برای ثبت وجود ندارد.

صندلی اپن:
در زمان ثبت صندلی اوپن محدودیتی برای ثبت وجود ندارد.

چهارپایه اپن:
در زمان ثبت چهارپایه اوپن محدودیتی برای ثبت وجود ندارد.

آباژور:
در زمان ثبت آباژور می بایست شیدآباژور و پایه ایستاده آن با هم ثبت شود در غیر این صورت سفارش باطل می شود.

با توجه به چیدمان محصولات مبلمان برند ST درفروشگاه های زنجیره ای اسنوا و آغاز طرح فروش محصولات فوق، لازم است جهت بهتر دیده شدن و نمایش محصولات و ارائه با کیفیت گفتمان فروش توسط مشاورین فروش نکات ذیل در چیدمان، در مراقبت و نگهداشت محصولات مبلمان حتماً لحاظ گردد.

مبلمان حتماً در فضایی مناسب و باز در فروشگاه چیدمان گردد و ترجیهاً در محیط نمایش تلویزیون ها قرار داده شود تا تداعی کننده فضای نشیمن منزل برای مشتریان باشد.

چیدمان تا حد مقدور به دور از تابش مستقیم آفتاب و دور از منابع مایعات مانند آب سرد کن و … انجام شود.

چیدمان به هیچ عنوان روبروی کانتر فروش انجام نشود.

در فروشگاه هایی که فضای کافی و مناسب دارند حتماً ست کامل چیده شود.

مبلمان برند ST به عنوان یک کالای دارای پلن فروش و با هدف فروش تصاعدی و دارا بودن هویت خاص طراحی شده است و به هیچ عنوان محل نشیمن و استراحت مشتریان و پرسنل فروشگاه نیست. صرفاً در زمان پرزنت مشاورین فروش، مشتری در صورت نیاز به تجربه نشیمن و امتحان کردن مجاز به نشستن است.

مبلمان ST محل برگزاری نشست ها و جلسات نیست.

حتماً در چیدمان نظم و هارمونی در نظر گرفته شود و در صورت جابجا شدن حتماً روزانه چیدمان مبلمان چک شود.

نظافت و گردگیری روزانه مانند سایر محصولات انجام پذیرد.

POP، اتیکت قیمت، پوستر و سایر اقلام تبلیغاتی عیناً مانند دستور العمل نصب و نگهداشت شود.

با توجه به تازگی این کسب و کار و عدم انتظار مشتریان از اینکه می توانند از فروشگاه های اسنوا مبلمان خریداری کنند، حتماً به تمامی مشتریان به عنوان کالای جدید اسنوا پیشنهاد و پرزنت شود.

 

#محصولات برند ST میز تلویزیون

جنس چوب به کار رفته در محصول ملامینه می‌باشد و از دو شرکت مطرح پویا و پاک چوب تامین می‌شود.

 

 

  • طـول : 180سانتی متر
  • عمق : 38 سانتی متر
  • ارتفاع: 45 سانتی متر

  • طـول : 180 سانتی متر
  • عمق : 38 سانتی متر
  • ارتفاع: 45 سانتی متر

1. زوج‌های جوانی که به تازگی قصد رفتن به خانه مشترک را دارند.
2. افرادی که در خانه‌های کوچک زندگی می‌کنند.
3. طرفداران سبک مینیمال

این محصول گارانتی ندارد و تنها در زمان ارسال و نصب اگر مشکلی داشته باشد باید اعلام شود.